U kunt ook uw auteursrecht op uw werk overdragen. U 'verkoopt' uw werk dan als het ware, voor een (on)bepaalde tijd. Aan die overdracht of verkoop van uw auteursrecht kunt u vanzelfsprekend weer (financiële) voorwaarden verbinden.
In een licentie kunt u alle mogelijke vormen van gebruik, exclusief aan een ander verlenen. Overdracht kan aan de andere kant beperkt worden tot (een) enkele gebruiksvorm(en). Per saldo hoeft er dus weinig verschil te zijn tussen beide vormen van exploitatie. De keus voor het een of het ander ligt vaak in het feit dat je als 'eigenaar' juridisch sterker staat dan als 'huurder'.
Volgens de wet moet een overdracht schriftelijk vastgelegd worden. Licenties zijn ook geldig als ze mondeling zijn afgesproken of als ze blijken uit bepaalde handelingen. Als u bijvoorbeeld een ingezonden brief met foto naar de redactie van een krant stuurt, dan geeft u impliciete toestemming voor plaatsing. Hoewel het dus niet verplicht is om een licentie schriftelijk te regelen, is dit altijd verstandig om misverstanden te voorkomen!